قرص فینیش
قرص فینیش

قرص فینیش

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که درخرید قرص فینیش برای تمیز کردن ظروف استفاده کنید اما هیچ ماده شوینده ماشین ظرفشویی ندارید و فقط مایع ظرفشویی دارید؟ خوب، شما تنها نیستید! در واقع ، رایج ترین سوالی که در مورد قرص فینیش پرسیده می شود این است که آیا واقعا می توان از آن در ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟ یادگیری تفاوت بین قرص فینیش و مواد شوینده ماشین ظرفشویی نه تنها برای ظروف شما مهم است، بلکه برای ماشین ظرفشویی شما نیز مهم است.

چرا می پرسی؟ خوب، زیرا مواد تشکیل دهنده قرص فینیش و مواد شوینده ماشین ظرفشویی متفاوت است و نسبت به اصطکاک، آب و حرکت فرآیند تمیز کردن واکنش متفاوتی نشان می دهد. اگر قبلاً از مایع ظرفشویی در ماشین ظرفشویی استفاده کرده اید، احتمالاً قبلاً یک تفاوت اساسی بین این دو را دیده اید.

مشخصات قرص ظرفشویی فینیش

قرص ظرفشویی فینیش از سه لایه مجزا به رنگ‌های قرمز، سفید و یک لایه رنگی( آبی-زرد) تشکیل شده است. هر لایه دارای مشخصه‌ای به شرح زیر است:

لایه قرمز توپی: این لایه حاوی مایع جلا دهنده است، که ۳۰ درصد آن حین شستشو ظروف و مابقی در زمان آبکشی مصرف می‌شود.
لایه سفید: این لایه مربوط به چربی زدایی ظروف است. این چربی زدایی از طریق اکسیژنی که توسط فرمولاسیون موجود در این ماده آزاد می‌شود، صورت می‌گیرد.
لایه رنگی: پودر شستشو ظروف در این قرص است.

نحوه استفاده از قرص های فینیش
قرص های فینیش حاوی مواد زیادی هستند که درون ماشین ظرفشویی شما حل می شوند. مواد فعال کننده، هنگامی که با آب مخلوط می شوند؛ بقایای مواد غذایی را از ظروف برداشته و می شویند. قرص ها همچنین شامل آنزیم هایی هستند که غذاهای نشاسته ای و پروتئین ها را تجزیه کرده و از بین می برند. ما به مقابله با مشکلات ناشی از آب سخت کمک می کند و سفید کننده های ایمن، لکه های سخت را از بین می برند.

استفاده از این قرص بسیار ساده است. در صورت لزوم ، هرگونه بسته بندی محافظتی را بردارید ( برخی دارای بسته بندی هستند که باید برداشته شوند). کپسول را در محفظه مخصوص قرار داده و محفظه را ببندید، ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید و اجازه دهید قرص بقیه موارد را اداره کند!

نحوه استفاده از کپسول مدل کوانتوم

یک قرص را در محفظه اصلی مواد شوینده قرار داده و ببندید. مهم است که هم قرص و هم محفظه خشک باشند.
نکته ی مهم دیگری که باید رعایت کنید خشک بودن دست هاست؛ چرا که زبانه های قرص ها به گونه ای طراحی شده اند که به سرعت محتوای آنها در آب حل می شوند.
اطمینان حاصل کنید که همه ی ظروف قابلیت شستشو درون ماشین ظرفشویی را دارا می باشند.
ماشین ظرفشویی را اجرا کنید. دمای مطلوب آب ۱۲۵ تا ۱۴۰ درجه فارنهایت است.

مواد شوینده

هر ماده یا آماده سازی حاوی مایع یا سایر سورفکتانت ها است که برای فرآیندهای شستشو و تمیز کردن در نظر گرفته شده است. مواد شوینده می توانند به هر شکلی باشند (مایع، پودر، خمیر، قرص و غیره) و می توانند به بازار عرضه شوند یا برای مصارف خانگی، سازمانی یا صنعتی استفاده شوند.

سایر محصولاتی که به عنوان مواد شوینده در نظر گرفته می شوند عبارتند از:

“وسایل کمک شستشو” که برای خیساندن (پیش شستن)، آبکشی یا سفید کردن لباس ها، لباس های شسته شده و غیره در نظر گرفته شده است.
«نرم‌کننده‌های لباس‌شویی» که برای نرم‌کردن پارچه‌ها در فرآیندهایی که به‌عنوان مکملی برای شستشوی پارچه استفاده می‌شوند،
«آماده‌های تمیزکننده» که برای مصارف خانگی به‌عنوان پاک‌کننده‌های عمومی یا سایر تمیز کردن سطوح (مثلاً مواد، محصولات، ماشین‌ها، دستگاه‌های مکانیکی، وسایل حمل‌ونقل و تجهیزات مرتبط، ابزار، دستگاه‌ها و غیره) در نظر گرفته شده است.
«سایر آماده‌سازی‌های تمیز کردن و شستشو» که برای سایر فرآیندهای شستشو و تمیز کردن در نظر گرفته شده است.

محصول سلامت مصرف کننده چیست؟
قرص فینیش محصولات بهداشتی هستند که مستقیماً به مصرف کنندگان فروخته می شوند. بر خلاف داروهای تجویزی، انتخاب و استفاده از محصولات بهداشتی مصرف کننده نیازی به نظارت یک پزشک مراقبت های بهداشتی ندارد.با اطلاعات و دستورالعمل‌های پشتیبانی کافی، مصرف‌کنندگان می‌توانند با خیال راحت این محصولات را برای حفظ و بهبود سلامت خود انتخاب و استفاده کنند.
محصولات بهداشتی مصرف کننده طیف وسیعی از محصولات را پوشش می دهد. بر اساس قانون غذا و دارو و سیاست های حمایتی مختلف تعریف و سازماندهی شده اند.

محصولات بهداشتی مصرف کننده عبارتند از:

داروهای بدون نسخه (مانند مسکن‌ها، داروهای سرماخوردگی و آلرژی، درمان‌های آکنه).
ضدعفونی کننده ها (مثلاً برای استفاده روی میزها، محلول لنزهای تماسی).
لوازم آرایشی (به عنوان مثال، آرایش، شامپو، دئودورانت)؛ 
محصولات بهداشتی طبیعی (به عنوان مثال، قرص فینیش، کرم ها، خمیر دندان).
از آنجایی که مصرف کنندگان بیش از هر زمان دیگری به اطلاعات بهداشتی دسترسی دارند، نقش مهم تری در مراقبت های بهداشتی خود دارند. این امر به ویژه در حوزه مراقبت از خود مشهود است که در آن تصمیمات بیشتری در مورد چگونگی بهبود و حفظ سلامت خود با استفاده از محصولاتی می گیرند که می توانند به تنهایی انتخاب و استفاده کنند.

در همین حال، بازار خرید و قیمت قرص فینیش مصرف کننده در حال رشد و تغییر است. این محصولات در طیف گسترده‌ای از مکان‌ها ، داروخانه‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی بهداشتی، سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسند و طیف محصولات موجود نیز به دلیل نوآوری و تنوع صنعت در حال افزایش است. در عین حال، مقررات متخصصان بهداشت و آنچه می توانند تجویز کنند در حال تغییر است به طوری که انواع بیشتری از متخصصان قادر به تجویز انواع خاصی از داروها هستند. در نهایت، تحولی در نحوه برنامه‌ریزی داروهای بدون نسخه وجود دارد، به این معنی که در چه نوع فروشگاه‌هایی می‌توان آنها را فروخت و آیا در جلو یا پشت پیشخوان موجود است.

بهداشت به یک رویکرد نظارتی نیاز دارد که به اندازه کافی انعطاف پذیر و پاسخگو باشد تا بتواند با نوآوری های سریع، تغییرات در حوزه حرفه ای سلامت و تقاضای روزافزون مصرف کننده برای گزینه های مراقبت از خود و اطلاعات در مورد نحوه استفاده ایمن از این محصولات سازگار شود. و به طور موثر.

مواد شوینده چیست؟

محصولات پاک کننده زیادی در بازار وجود دارد و اکثریت آن چیزی است که ما از آن به عنوان شوینده یاد می کنیم. شوینده ماده یا مخلوطی است که حاوی صابون و یا سورفکتانت (هر ماده مخلوط آلی) است که برای فرآیندهای شستشو و تمیز کردن در نظر گرفته شده است .

مواد شوینده ممکن است در اشکال مختلفی مانند پودرهای سنتی، قرص‌های دوز واحد، مایعات غلیظ، کپسول‌های مایع، خمیرها یا کیک‌ها باشند و در انواع مختلفی برای رفع نیازهای مصرف‌کنندگان در تمیز کردن، مراقبت از پوست، مراقبت از پارچه و عطرها وجود دارند. آنها ممکن است برای اهداف خانگی، سازمانی یا صنعتی باشند.

نمونه‌هایی از محصولات شوینده روزمره عبارتند از: نرم‌کننده‌های لباس‌ها و لباس‌ها، پاک‌کننده‌های همه منظوره و مخلوط‌هایی که برای خیساندن (پیش شستشو) شستشو یا سفید کردن در نظر گرفته شده‌اند. مواد شوینده نیز ممکن است بیوسیدال باشند، به عنوان مثال مواد ضد عفونی کننده، سفید کننده ها.

محصولات تمیز کننده جانبی
بسیاری از تولید کنندگان همچنین محصولات خشکشویی جانبی مانند نرم کننده های پارچه، لکه بران تخصصی، پیش تصفیه کننده ها و وسایل کمکی اتو را تولید و به بازار عرضه می کنند که تحت پوشش مقررات مواد شوینده نیز قرار دارند.